2021-ben végzett épületgépész specializációval duális gépészmérnökként a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatika Karán
Tóth-Hevesi Viktória az egyetem elvégzése után izgalmas és sokszínű utat járt be. Kezdetben mint junior gázhálózati mérnök dolgozott az E.ON-nál, majd egy váratlan lehetőség megnyílásával egy mérnökiroda operatív irányító-helyettesi posztját tölthette be. Jelenleg pedig a vállalat mérnök-utánpótlásával foglalkozó egység csoportvezetője. Emellett rendszeresen publikál az épületgépész szaklapba, aminek szerkesztőbizottsági tagja is. Idén februártól pedig a E.ON Villamos- és Gázenergetikai Külső Tanszék tanszékvezető-helyettesi posztját tölti be. Az évek során mint műszaki menedzser projektmenedzser specializációval megszerezte a mesterdiplomát, valamint egy energiagazdálkodási szakmérnöki végzettséget is maga mögött tudhat.
Az egyetemi évek rengeteg értékes tapasztalattal és emlékkel gazdagítottak. Az emberként való fejlődés mellett szakmailag is rengeteget kaptam. Az egyik legmeghatározóbb tanárom Vajda József tanár úr volt, aki nemcsak szakmailag, de mentorálásával és támogatásával is inspirált engem. Az egyetemi évek alatt átélt kihívások és sikerek, a barátokkal és a tanárokkal megélt közös pillanatok mind hozzájárultak ahhoz, hogy fejlődőképes és kiegyensúlyozott szakemberként lépjek ki az egyetem kapuján. Ezek az emlékek mindig mosolyt csalnak az arcomra, és hálás vagyok értük.
Viktória számára számos szakmai területen kiváló alapot teremtett az egyetem, és nagyban hozzájárult ahhoz, hogy sikeresen elhelyezkedjen a munkaerőpiacon. A szakmai ismeretek mellett azonban felismerte, hogy néhány szegmensben voltak hiányosságok, amelyek fontosak lettek volna a karrierje fejlesztése szempontjából. Az egyetem elsősorban elméleti és gyakorlati tudást adott, ami rendkívül fontos alapokat jelentett a szakmájában.
A fiatal gépészmérnök volt hallgatóként a jelenlegi hallgatókkal is szoros kapcsolatban áll, hiszen külső tanszékvezető-helyettesként részt vesz a duális képzésben tanulók oktatásában.
Ma is szoros kapcsolatot ápolok a volt és a jelenlegi hallgatótársaimmal is.
A tapasztalataim alapján arra hívnám fel a jövő mérnökeinek a figyelmét, hogy építsenek ki erős szakmai hálózatot, és ne féljenek kérdezni, illetve tanulni másoktól. Emellett fontos, hogy legyenek nyitottak az új lehetőségekre és a változásokra, valamint folyamatosan fejlesszék a szakmai és a személyes készségeiket – ezek mind szükségesek ahhoz, hogy sikeres szakemberek lehessenek.
Forrás: https://univpecs.com/print